Sıcak Kamara Metal Enjeksiyon DökümanıSoğuk Kamara Metal Enjeksiyon Dökümanı

 

Metal Enjeksiyon Makinesi Açıklama
12 ton dan 400 tona kadar hızlı, güçlü ve sağlam sıcak kamara metal enjeksiyon makineleri ve soğuk kamara metal enjeksiyon makineleri.
Tamamen türkçe konrol panelleri ve basit menülü, renkli, dokunmatik ekranı.
Zekasının ve esnekliğinin kaynağı Japon Malı Omron plc sistemi.
POTA PANOSU : Zamak ve ocak ısısını ayrı kontrol ederek enerji tasarrufu sağlar. Pota delindiğinde alarm verip ısıtmayı durdurarak güvenliği sağlar. 7 gün 24 saat türkçe zaman ayarıyla otomatik aç/kapat yaparak zaman tasarrufu sağlar. Rezistans akımları ve voltaj takip edilir.
MENGENE SENSORLERİ :Tam oransal , hassas ve sorunsuz mengene kontrolü sağlayan sensor grubu sayesinde kalibrasyon yapmak ve arıza olasığı ortadan kalkmış olur.
Gruplanmış hidrolik valfler müdahaleyi kolaylaştırıp karışıklığı azaltır.
Makine yağlama pompası içindeki yağı bitince alarm verir makinenizin yağsız kalmasını engeller.
Kaliteli ve uzun ömürlü valfler kullanılarak arıza riskleri azaltılmıştır.
Mengene plakaları ve kolon millerinde de kaliteli malzeme kullanılmıştır.
Makine yağlama hortumları metal ve üzerine de muhafaza yapılmıştır. Plastik hortum kopmaları ve yırtılmaları sorunu ortadan kaldırılır yağ her taraf yeterli miktarda ulaştırılır.
İki adet kalıp yağlama spreyi dokunmatik ekrandan ayrı ayrı aç kapat yapılarak kontrol edilir vanasından kontrol etmenize gerek kalmaz veya ikisini birden çalıştırmak zorunda kalmazsınız.
Döküm meme ve guzine rezistansları üzerinde ısı sensörü , hazır kablolu , kablo muhafazalıdır.diğer tip rezistanslara göre çok uzun ömürlüdür ve enerji tasarrufu sağlar.
Mal çıkış kapağı. Sensörü darbelere karşı muhafaza altına alınmıştır. İstenirse buraya kendi imalatımız olan Hassas Terazi Monte Edilebilir.
Mal düşürme pistonu . Kabloları metal borudan geçirilerek ve hava bağlantıları metal boruyla yapılarak zamak sıçramalarına karşı koruma altına alınmıştır.
Döküm pota ve kopmaya karşı bağlantıları sağlamlaştırılmış tel rezistans kullanılmıştır. Rezistanslar ve ısı sensörü pano içinde mahafaza edilmektedir.
Takım çantasında gerekli olan tamir takımları mevcuttur.